Zapraszamy na mecz

W czwartek 7 marca, o godzinie.18.30 zagramy kolejny sparing, w którym na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego zmierzymy się z Tęczą Biskupiec.

Tęcza w rozgrywkach IV ligi zgromadziła 5 punktów więcej od nas i z bilansem 9 zwycięstw, 2 remisów i 6 porażek znajduje się na 7 miejscu. W ostatniej potyczce ligowej miedzy naszymi drużynami, rozegranej „na rozpoczęcie roku szkolnego”, bo 1 września, wygraliśmy u siebie 2:1(0:1). Bohaterem tamtego meczu był strzelec obu bramek- Paweł Kowalewski.

Trenerem drużyny z Biskupca jest wieloletni zawodnik i trener Granicy, Wojciech Jałoszewski. Rozpoczął on przygotowania do ligi 10 stycznia, trenując z zespołem na własnych obiektach, również w trybie „obozu dochodzeniowego”. W drużynie Tęczy na wiosnę nie zagrają dwaj doświadczeni obrońcy, Piotr Kulpaka i Maciej Waląg, a także wieloletni „superstrzelec” drużyny, Mateusz Różowicz, który odszedł, a w zasadzie powrócił po trzech latach, do Błękitnich Orneta.

W okresie przygotowawczym Tęcza rozegrała kolejno sparingi z :
Warmią Olsztyn 1:6(1:2)
Mrągowią Mrągowo 1:4(1:2)
Pisą Barczewo Pisa 3:1(0:0)
Orlętami Reszel 2:1

Z innych nowości dotyczących drużyny naszego najbliższego przeciwnika jest fakt podpisania w lutym umowy na „Odnowę przestrzeni publicznej w Biskupcu”, zawierająca również remont stadionu Tęczy.
Przedmiotem projektu jest odnowa przestrzeni publicznej terenów zielonych parku miejskiego poprzez wykonanie rewitalizacji infrastruktury sportowej oraz stworzenie terenów rekreacyjnych. Obejmować ma on m.in. remont płyty głównej istniejącego boiska, wykonaniu bieżni o nawierzchni tartanowej, stworzeniu małego boiska rekreacyjnego, które zimą będzie lodowiskiem, a także o montażu piłko-chwytów, czy o budowie zadaszonej trybuny i ścieżki zdrowia z 7 stanowiskami do ćwiczeń.
Cały projekt to prawie 4 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków UE i budżetu państwa ma wynieść prawie 3 mln 400 tysięcy zł…