„Srebrny skok” w szkoleniu naszych dzieci!

694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski, niosący za sobą min. ujednolicony system szkolenia. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja pracy szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności – pisze o swoim projekcie Polski Związek Piłki Nożnej. Miło nam, że jesteśmy w elitarnym gronie.

W pierwszej edycji certyfikacji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

W całej Polsce Srebrny Certyfikat PZPN otrzymało jedynie 145 podmiotów, a w naszym województwie Granica jest jednym z 11 klubów ze srebrną odznaką!!!

Warto nadmienić, że z tego grona tylko my, Warmia Olsztyn, ITS Iława (Akademia Jezioraka)  i Drwęca Nowe Miasto mają drużyny seniorów występujące w regularnych rozgrywkach ligowych. Reszta to akademie i kluby powstałe do szkolenia wyłącznie grup dziecięcych i młodzieżowych. Są to: AP OSTRÓDA, UKS STOMILEK OLSZTYN, SMP ŻURI OLSZTYN, KS CONSTRACT LUBAWA (z mocną drużyną piłki nożnej halowej), UKS MINI SOCCER ACADEMY, UKS SP LEGIA-BART BARTOSZYCE, UCZNIOWSKI PIŁKARSKI KLUB SPORTOWY PONCIO 2010 LIDZBARK. Jedyną złotą odznakę na Warmii i Mazurach otrzymała Olimpia Elbląg.

Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pracę, która doprowadziła do tego sukcesu. Szczególnie dla rodziców oraz naszych małych piłkarzy i ich trenerów!

Certyfikat PZPN jest gwarancją wysokiego poziomu funkcjonowania naszego klubu i jego ciągłego rozwoju !