Sobotni mecz z Barczewem odwołany

Zapowiadany na jutro mecz IV ligi pomiędzy Granicą Kętrzyn i Pisą Barczewo nie odbędzie się. Okazuje się, że dziewięciu piłkarzy Pisy po środowym spotkaniu w Braniewie dostało zatrucia pokarmowego. Warmińsko-mazurski ZPN przełożył spotkania na inny termin. Jaki? Dowiemy się w przyszłym tygodniu. 

Do zakończenia rozgrywek jeszcze 7 pełnych kolejek i kilka spotkań zaległych. Zagrożonych spadkiem z IV ligi jest nawet 10 drużyn. Według wstępnych zapowiedzi W-MZPN spaść z ligi mogą 4 ostatnie drużyny, a dwie z miejsce 12 i 11 zagrają baraże z drugimi zespołami „okręgówki”. Zbliża się koniec rozgrywek, więc nic dziwnego, że rozpoczyna się swoista gra „w podchody”.

Do tej pory Granica grała uczciwie tydzień po tygodniu. Nawet na początku rundy wiosennej, gdy temperatura spadała do minus kilku stopni, a większość spotkań na innych stadionach była odwoływana.

Ten rytm został zakłócony dzisiaj. Zaplanowanego na sobotę spotkania z walczącą o utrzymanie w lidze Pisą nie będzie. Warmińsko-mazurski Związek Piłki Nożnej odwołał mecz Granicy z Pisą, bo przeciwnicy kętrzynian nie mogą skompletować składu.

Okazuje się, że aż dziewięciu piłkarzom Pisy przytrafiła się niedyspozycja pokarmowa. Po przegranym meczu w Braniewie piłkarze Pisy zatruli się podczas posiłku. Lekarz wystawił im zwolnienia na 10 dni. Rozmawialiśmy z osobą, która zna temat. Twierdzi, że powód odwołania spotkania jest zupełnie inny. Chodzi o dwóch piłkarzy Pisy, którzy akurat w sobotę nie mogliby przyjechać do Kętrzyna.

Spotkanie zostanie przełożone na inny termin.

jz