Młodzież Granicy zakończyła rozgrywki.

 Młodzież Granicy zakończyła rozgrywki.

Nie tylko w rozgrywkach seniorskich, ale także młodzieżowych zakończyły się piłkarskie zmagania rundy wiosennej sezonu 2016/2017. Czas więc na krótkie ich podsumowanie w kontekście wyników uzyskanych przez zawodników kętrzyńskiej Granicy. Trzeba wyraźnie zaznaczyć w tym miejscu, że Granica była jednym z nielicznych klubów województwa, która do rozgrywek młodzieżowych wystawiła zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych, co w chwili obecnej dla wielu jest nieosiągalne.  Wielu zawodników z zespołów juniorów starszych i młodszych otrzymało możliwość uczestniczenia w treningach i meczach seniorskiego zespołu Granicy. Wielu z nich ma spore szanse aby wkrótce na  stałe wpisać się do kadry tego zespołu, ale aby tak się stało potrzeba im jeszcze sporo pracy oraz wiary i  cierpliwości.

Najlepiej, choć  nie na miarę oczekiwań i możliwości,  zaprezentowali się  juniorzy starsi ( rocznik 1998 i młodsi), uczestniczący w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej. Dziewiąta lokata na finiszu rozgrywek  z dorobkiem 15 punktów,  to duży sukces sympatycznych zawodników. Podkreślić należy, że drużyna ta była zapleczem  zespołu seniorów, w związku z czym w żadnym prawie meczu nie mogła wystąpić w optymalnym składzie personalnym. Jeśli dodać do tego poważne ubytki kadrowe  wynikające z przewlekłych kontuzji zawodników ( Daniel Łastówka  i  Jacek Wojtkiewicz) oraz fakt, że poważną część kadry zespołu  stanowili  zawodnicy w wieku juniora młodszego,  to zawodnikom należą się słowa uznania za ambitna postawę na piłkarskich boiskach województwa.  Podopieczni trenera Piotra Sopyły  ( od niedawna z dyplomem trenerskim UEFA A) w swoich poczynaniach byli bezkompromisowi, wygrali 5 i przegrali 8 spotkań . Kadrę   zespołu stanowili następujący zawodnicy:  Zdankowski S. Szmyglewski P. Swacha Sock M. Parda K. Kuraj M. Kielczyk D. Doskocz M. Turczyn P. oraz Awtuch D. Antonowicz W. Baran K. Dwulat M. Jurczak I. Paplinski M. Piworowicz P. Politowski Sz. Sękielewski D. Wilk M. Wojtkiewicz J. Wołejko K. Zadroga D. Zasztowt M.

Dużo lepiej niż jesienią zaprezentowali się w rozgrywkach grupy nr 1 II ligi wojewódzkiej juniorzy młodsi         ( rocznik 2000 i młodsi). Podopieczni trenera Michała Żyzyka uplasowali się na trzecim miejscu,  za Czarnymi Olecko i Zniczem Biała Piska. Podobnie jak w przypadku ich starszych kolegów zajęta w rozgrywkach lokata nie odzwierciedla potencjału  drużyny, ponieważ jej trzon występował przecież w zespole juniorów starszych.  Nie mniej jednak, warto pochwalić tych chłopców, którzy wobec braku bardziej doświadczonych kolegów, pokazali   na tyle skuteczna postawę, która zagwarantowała im  stosunkowo wysoką lokatę w rozgrywkach, bo  przecież jesienią zakończyli je będąc ich  „czerwoną  latarnią”.

Trampkarze ( rocznik 2002 i młodsi)  również uczestniczyli w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej ( grupa 1), ale nie odegrali w nich znaczącej roli. Tak naprawdę osiągnęli słaby wynik, ponieważ przedostanie miejsce w rozgrywkach grupowych nie satysfakcjonuje ani trenera ( niżej podpisany)  ani samych zawodników.  Nie wchodząc w głębszą ocenę słabości zespołu w wiosennych zmaganiach należy zaznaczyć, że jego kadra  opierała się w zdecydowanej większości na zawodnikach młodszych, którzy  przed wszystkim ze względów fizycznych nie byli w stanie podjąć efektywnej rywalizacji ze starszymi często przeciwnikami. Jaką faktycznie wartość przedstawiają na tle rówieśników, przekonamy się w rozgrywkach rundy jesiennej nowego sezonu.

Bardzo poprawnie zaprezentował się zespół młodzików ( rocznik 2004 i młodsi), który po rundzie jesiennej awansował do I ligi wojewódzkiej tej kategorii wiekowej. Zawodnicy Andrzeja Narwojsza występujący w grupie 1 zajęli szóste miejsce i zanotowali na swoim koncie 3 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki.  Podobnie jak w przypadku starszych kolegów uzyskane rezultaty nie rzucają na kolana, ale jednak pokazały w kilku spotkaniach spory potencjał tkwiący w zespole.

Cieszy również postawa najmłodszych zawodników kętrzyńskiej Granicy występujących w rozgrywkach orlików ( 2006 i młodsi)  i żaków ( 2008 i młodsi) , których trenerami są Tomasz Bobrowski i Paweł Miłoszewski oraz Damian Roksela.  Bardzo fajną i jednocześnie bardzo perspektywiczną grupę stworzył duet Tomasz Rotenberg i Mateusz Korowaj. Skrzaty ( 2010 i młodsi) to odległa, ale bardzo obiecująca przyszłość kętrzyńskiej  Granicy.

Tabele oraz wszystkie wyniki naszych drużyn są dostępne za pośrednictwem strony internetowej Warmińsko – Mazurskiego Związku Pilki Nożnej – www.wmzpn.pl

Wiesław Sopyła