MASURIA GIŻYCKO ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DZIECI Z OKAZJI 70-LECIA GRANICY KĘTRZYN

Piłkarskie nadzieje zaprezentowały się dzisiaj na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego. 8-latkowie i młodsi wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju z okazji 70-lecia Granicy Kętrzyn. Kętrzynianie okazali się dzisiaj niezwykle gościnni, bo zwycięzcą turnieju zostali młodzi piłkarze Masurii Giżycko.

Finałowy pojedynek pomiędzy Masurią i Soccerem Kętrzyn dostarczył kibicom wiele emocji. Nietrudno było zauważyć wysoki poziom techniczny obu zespołów, ale także spore już umiejętności taktyczne. Zdaniem Andrzeja Klimowicza z Akademii Piłkarskiej Soccer Kętrzyn to zasługa trenerów, że potrafią już najmłodszych uczyć taktyki i ustawienia na boisku. Masuria okazała się lepsza o jedną bramkę, wygrywając 2:1. W meczu o 3 miejsce gospodarze turnieju zespół Granicy Kętrzyn pokonał gości z Prawdińska również 2:1 i zajął ostatecznie w turnieju 3 miejsce. Trener Rosjan Siergiej Niepradov chwalił polskich piłkarzy za umiejętności techniczne, którymi przewyższali jego graczy. Na usprawiedliwienie dodał, że nie mógł skorzystać z całej kadry, bo część dzieci nie otrzymała wiz na czas i nie mogła wziąć udziału w turnieju. Zapowiedział, że w kolejnym turnieju z Prawdińska przyjedzie jeszcze mocniejsza drużyna i zagra o zwycięstwo w turnieju.
5 miejsce zajęli młodzi piłkarze Mini Soccer Mrągowo, szóste MKS Korsze, siódme Orlęta Reszel, a ósme drugi zespół Granicy Kętrzyn.
Krzysztof Krupienik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, organizatora imprezy dziękuje wszystkim zespołom za udział i zapowiada kolejne emocje w wykonaniu najmłodszych piłkarzy. Tym razem 8-latkowie będą mogli spotkać się na hali w turnieju z okazji rocznicy utworzenia miasta Kętrzyna w dniach 9-11 listopada.
Wyróżnienia otrzymali następujący zawodnicy: najlepszy strzelec – Piotr Duszak (Orlęta Reszel) zdobywca 10 bramek; najlepszy zawodnik – Kuba Gil (Masuria Giżycko) i najlepszy bramkarz – Szymon Żyźniewski (AP Soccer Kętrzyn).