Ciąg dalszy zmian w Granicy. Wojciech Jałoszewski poprowadzi pierwszy zespół w nowym sezonie.

Wojciech Jałoszewski poprowadzi czwartoligowy zespół Granicy Kętrzyn. Umowę z nowym szkoleniowcem będzie obowiązywała od 1 lipca.

 

Wojciech Jałoszewski nie jest w kętrzyńskim środowisku piłkarskim anonimowy. Był zawodnikiem Granicy w sezonie 1999-2000 (III liga), przychodząc z II-ligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, a w latach 2009-2013 był też grającym trenerem zespołu. Specyfikę kętrzyńskiego klubu zna więc doskonale.

– Zdecydowałem się na powrót do Granicy po głębokiej analizie tego, co przedstawił mi zarząd klubu – mówi Wojciech Jałoszewski. – Propozycja była bardzo interesująca i rozsądna, dlatego spróbuję podołać zadaniu.

Na co dzień Wojciech Jałoszewski mieszka i pracuje w Reszlu. Od czerwca 2015 był szkoleniowcem Tęczy Biskupiec, którą prowadził w tym czasie w rozgrywkach IV ligi. Na stanowisku trenera pierwszego zespołu Granicy zastąpił innego reszelanina, Piotra Chamika, który objął drużynę przed meczem z Romintą Gołdap, w 24 kolejce sezonu 2018-2019.

– Ten ruch nie jest żadną niespodzianką – mówi Jarosław Moczarski, prezes zarządu Kętrzyńskiego Klubu Sportowego Granica. – Byliśmy umówieni z Piotrem, że poprowadzi zespół do końca sezonu i tak też się stało. Myślę, że zarówno nam, jak i jemu samemu, ta współpraca dała spore korzyści. Poza tym nie wykluczamy dalszej współpracy z Piotrem w nieco innym charakterze.

Przygotowania do nowego sezonu pod okiem nowego trenera, zawodnicy pierwszego zespołu Granicy rozpoczną 10 lipca. Wiadomo już, że do drużyny wrócą Tomasz Bobrowski (ostatnio Victoria Bartoszyce) i Michał Wołowik (ostatnio MKS Korsze). Zarząd klubu prowadzi wciąż rozmowy z kilkoma innymi zawodnikami.

– Runda wiosenna, a zwłaszcza jej końcówka pokazała, że musimy mieć więcej zawodników w szerokiej kadrze – tłumaczy Jarosław Moczarski. – Pracujemy w tej chwili nad dwoma, może trzema transferami do pierwszego zespołu. Na nowy sezon chcemy zbudować jak najmocniejszą „jedenastkę”, a poza tym nasza młodzież musi mieć się od kogo uczyć.

W zakończonym niedawno sezonie 2018-2019 Granica zajęła dziesiąte miejsce w tabeli IV ligi, zdobywając 38 punktów. rm

 

Fot. dwadozera.pl