Biało-niebiesko-zielone prześwietlenie – Tomasz Ożga

Imię i Nazwisko / Boiskowy pseudonim: Tomek Ożga, starsi koledzy z boiska mówią do mnie „Tomi”
Data i miejsce urodzenia: 27.08.2003 r. Kętrzyn
Wzrost / Waga: 178cm /68kg
Preferowana nogaPrawa
Pozycja na boisku: Prawy pomocnik, środek pomocy, zależnie od sytuacji, jestem gotów grać na każdej pozycji😀

Przebieg dotychczasowej kariery sportowej: W 2010 roku zaliczyłem swój pierwszy trening w orlikach, w klubie GLKS Jurand Barciany, w którym spędziłem kolejne 8 lat. Potem, w sezonie 2019/2020, grałem w KKS Warmii Olsztyn. Bardzo miło wspominam spędzony tam czas i jestem wdzięczny tamtejszemu trenerowi Marcinowi Przybylińskiemu, za wkład włożony w mój rozwój😀Przy okazji dodam, że miałem krótki epizod w młodzieżowej kadrze wojewódzkiej, którą „delikatnie powąchałem”, wyjeżdżając na trzy spotkania mistrzowskie.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe: Trochę spotkań i turniejów się przewinęło podczas mego dotychczasowego „kopania”, ale bez wątpienia najbardziej zapamiętam Wojewódzki turniej halowy w Barczewie, kiedy w finale „wioskowa” drużyna, pokonała Stomil Olsztyn 3:1😀. A większe sukcesy mam nadzieję są przede mną.

Jak byłem mały to chciałem zostać… No przecież wiadomo, że piłkarzem😀

Moje hobby/zainteresowania (poza piłką) to: Pływanie, siłownia, budownictwo

Ulubiona książka: Biografia Cristiano Ronaldo

Ulubiony film: „The lucky man”

Ulubiona potrawa: Ryż z kurczakiem

Muzyka, jakiej najchętniej słucham to… Rap

W życiu najważniejsze dla mnie jest… Dążenie do celu i optymistyczne patrzenie na świat

Kiedy zacząłeś trenować piłkę nożną, jak wspominasz swoje początki? Odkąd pamiętam gram w piłkę. W klubie zacząłem trenować kiedy miałem 8 lat, bardzo dobrze wspominam tamte czasy, było dużo zabawy i radości.

Mój sposób na przedmeczową motywację to… Nie mam specjalnych pomysłów, ale raczej nastawiam się przed każdym meczem, aby dać z siebie wszystko

Moje najsilniejsze strony na boisku to…  Ciągle trenuję, aby posiadać takie strony😀

Chciałbym poprawić w swojej grze …  Wszystko

Ulubiony klub (poza Granicą Kętrzyn😊) i reprezentacja której kibicujesz ?…
Oczywiście to Jurand Barciany oraz Warmia Olsztyn. Z wyższej półki to Real Madryt, a reprezentacja to nasza drużyna narodowa

Moje największe piłkarskie marzenie to… Gra w ekstraklasie

Boiskowym wzorem dla mnie jest… Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski

Najlepszy zawodnik z naszej drużyny? Wszyscy panowie reprezentują dobry poziom, nie ma co wyróżniać😀

Zawodnik Granicy z największym potencjałem to… Myślę, że w nas „młodych” drzemie ogromny potencjał, który rozwiniemy w najbliższych latach

Kto u nas robi atmosferę w szatni, a kto trzyma dyscyplinę? Moim zdaniem zależy to od momentu w jakim się znajdujemy, atmosferę robi każdy zależnie od sytuacji, tak samo jak dyscyplinę. Wiemy kiedy możemy sobie pozwolić na żarty, a kiedy nie.

Jak oceniasz zrealizowany okres przygotowawczy i aktualną sytuację.
Okres przygotowawczy moim zdaniem był ciężki do przejścia i często był „zajazd”, ale myślę, że każdy dał z siebie wszystko i należy żałować, że nie możemy tej pracy zweryfikować pozytywnie na piłkarskim boisku.

Główny cel na nadchodzące miesiące… Zachować formę, pomimo panującej sytuacji wirusa oraz powrót do „normalności” w treningach , grze a przede wszystkim w codziennym życiu.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!

📸: archiwum prywatne Tomasz Ożga