Biało-niebiesko-zielone prześwietlenie –Kamil Schlass

Imię i nazwisko – Kamil Schlass
Data i miejsce urodzenia – 27/06/2000 Gdynia
Wzrost i waga -176cm 76kg
Preferowana noga – Prawa
Pozycja na boisku – 9 … czyli napastnik
Przebieg dotychczasowej kariery – Wychowywałem się i grałem dla kilku klubów w Irlandii. W Bohemians F.C. z Dublina, grałem  w najwyższej lidze. Następnie przyszedł czas powrotu do Polski, najpierw próbowałem angażu w Arce Gdynia w zimie 2017 oraz w Lechu Poznań wiosną 2018, by ostatecznie w 2018 r. wyjechać do Krakowa -do AP Profi Zielonki Arkadiusza Radomskiego i Andrzeja Niedzielana. W 2019 r. będąc na testach w Niemczech zerwałem więzadła krzyżowe i miałem 12 miesięczną przerwę.
Najważniejsze osiągniecie sportowe – zgrupowanie polskich talentów na wyspach pod auspicjami PZPN
Jak byłem mały chciałem zostać – Od dzieciaka zawsze marzyłem o byciu piłkarzem
Moje hobby (poza piłką) to – Boks/MMA
Ulubiona książka – nie mam jednej
Ulubiony film – „Wyspa tajemnic”
Ulubiona potrawa – wszystko co zdrowe i smaczne
Muzyka jakiej najchętniej słucham – rap
W życiu najważniejsze dla mnie jest – rodzina
Kiedy zacząłeś trenować piłkę nożna i jakie wspomnienia -zacząłem trenować w pierwszym klubie od 6 roku życia i jak już wspomniałem wyżej było to w Irlandii. Nie umiałem jeszcze wtedy rozmawiać po angielsku, ale wiadomo od dawna, że „język sportu” jest uniwersalny i ogólnoświatowy, więc dawałem sobie radę. A tak naprawdę dzięki gry w piłkę miałem jedyną sposobność do swobodnej zabawy z rówieśnikami z Irlandii.
Moimi najsilniejszymi stronami na boisku są –  niezręcznie jest oceniać samego siebie ale podobno są to: waleczność,szybkość i dobry strzał 🙂
Ulubiony klub poza granica Kętrzyn i ulubiona reprezentacja -Barcelona/Polska
Piłkarskie marzenie – zagrać w MLS
Piłkarskim wzorem dla mnie jest – Kuba Błaszczykowski, przebieg jego życia i kariery jest inspirujący
Dlaczego granica Kętrzyn – Widać tu dobry klimat dla piłki, jest świetny obiekt i kibice oraz ekipa w szatni, która ma swoje ambicje i wysokie aspiracje. Myślę, że to wszystko jest bardzo ważne w każdym klubie i daje możliwość rozwoju.
Główny cel nad nadchodzące miesiące – Dojść w 100% do swojej dyspozycji przed kontuzją i skutecznie pokazać to na boisku wnosząc coś pozytywnego do drużyny.
Dziękujemy i życzymy powodzenia!