Adam Fedoruk dyrektorem sportowym Granicy

Adam Fedoruk został dyrektorem sportowym Granicy Kętrzyn. Będzie on odpowiedzialny m.in. za transfery, scouting i koordynowanie procesu szkolenia młodzieży. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Umowa o współpracy została podpisana piątkowym popołudniem w kętrzyńskiej restauracji Kardamon, której właścicielem jest Jarosław Moczarski, prezes zarządu Granicy.

– Jestem podekscytowany projektem pod nazwą Granica Kętrzyn. Mam wrażenie, że spotykają się w nim odpowiednie osoby, czyli zarząd klubu i burmistrz Kętrzyna. To sprawia, że tu jestem – mówi Adam Fedoruk. – Chcę wprowadzić Granicę na wyższy poziom szkolenia młodzieży, ale również gry pierwszego zespołu.

Adam Fedoruk to jeden z najlepszych ligowych piłkarzy lat 90-tych w Polsce. Jako wychowanek Olimpii Elbląg przeszedł do Stali Mielec, skąd następnie trafił do Legii Warszawa. Z „Wojskowymi”, naszpikowanymi ówczesnymi gwiazdami polskiej piłki nożnej, dwukrotnie świętował mistrzostwo Polski. Dwukrotnie zdobył Puchar Polski, a po pamiętnych bojach z IFK Goeteborg awansował do Ligi Mistrzów. Potem grał min. w Amice Wronki i Rakowie Częstochowa, odnotowując na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce ponad 300 spotkań, w których strzelił 50 bramek. Osiemnaście razy zagrał też w reprezentacji naszego kraju, zdobywając jednego gola.