Zmarł Walerian Sokołowski

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci byłego zawodnika Granicy oraz wieloletniego jej kibica, Waleriana Sokołowskiego.

„Walerek” to znana postać „Kętrzyńskiej Piłkarskiej Rodziny”, zawodnik trzech kętrzyńskich klubów: Zjednoczenia, Granicy i Agrokompleksu.

Reprezentował on Granicę w pierwszej połowie lat 70 -tych ubiegłego stulecia, czyli dokładnie w złotej erze polskiego piłkarstwa i medalach zdobywanych przez „Orłów Górskiego”. Jako czołowy zawodnik i strzelec ówczesnej Granicy wywalczył z nią w sezonie 1972/73 awans z piłkarskiej klasy „A” do klasy okręgowej by następnie z niej po sezonie 1973/74 zanotować kolejny awans, tym razem do klasy wojewódzkiej. W niej jednak już w barwach „biało-niebiesko-zielonych” nie zagrał bo przeszedł do lokalnego rywala, Agrokompleksu Kętrzyn, w którym również był podstawowym zawodnikiem.

Starsi Kibice i koledzy z boiska pamiętają Jego słynne, dynamiczne wejścia w pole karne przeciwnika, które bardzo często kończyły się faulem bezradnych obrońców i podyktowaniem rzutu karnego.

Wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie i Bliskim

składa Zarząd KKS Granica Kętrzyn

 

„Walerek” Spoczywaj w Pokoju…

 

foto: archiwum klubu