Z Elbląga wracamy bez punktów

W czwartej kolejce forBET IV ligi przyszła pierwsza przegrana, w Elblągu przegraliśmy z rezerwami Olimpii 1:2 (1:1).

Mecz zaczęliśmy fantastycznie, bo już w 7 minucie wyszliśmy na prowadzenie po ładnym uderzeniu Kamila Schlassa z linii pola karnego. Niestety cieszyliśmy się nim niespełna kwadrans. W 21 minucie skutecznym strzałem głową składną akcję miejscowych zakończył najbardziej doświadczony w ich szeregach, trzydziestoletni Karol Styś, który przelobował bezradnego Mateusza Paplińsiego. W 29 minucie pięknym strzałem w pełnym biegu z około 20 metrów popisał się Łukasz Swacha. Niestety wczoraj w bramce miejscowych stał bardzo dobrze dysponowany i mający za sobą występy w II lidze, Paweł Rutkowski. Bramkarz gospodarzy fenomenalną robinsonadą odbił piłkę na rzut rożny, po którym Schlass był bliski strzelenia drugiej bramki. Niestety jego strzał głową i z linii bramkowej, też głową, wybija obrońca Olimpii. W 43 minucie po faulu spowodowanym nieudanym wślizgiem Mateusza Jońcy w naszym polu karnym gospodarze marnują jedenastkę. Mocny strzał Ressela ląduje na poprzeczce naszej bramki. Co miejscowym nie udało się przed przerwą zrobili zaraz po niej. W 48 minucie tracimy gola i robi się 1:2. W tej akcji wyjście za pole karne, niezakończone finalnie udaną interwencją, odnotował Papliński, co przy nieskutecznej interwencji reszty obrony doprowadziło do prowadzenia gospodarzy. W dalszej części meczu wyglądało tak jakby miejscowi zadowoleni korzystnym wynikiem ograniczyli swą grą do prób pojedynczych kontr, a my chcieliśmy doprowadzić co najmniej do remisu. Najlepsza do tego okazja była w 75 minucie. Po prawym skrzydle ładnie szarpną Tomek Bobrowski, który po wymanewrowaniu obrońcy silnie i celnie zacentrował na przedpole bramki Rutkowskiego. Tam był Marcin Dwulat, który jednak strzałem głową nie zdołał pokonać bramkarza Olimpii, który jego strzał odbija na słupek. Do końca meczu próbowaliśmy trafić na 2:2, niestety nie daliśmy rady pokonać skutecznie i ofiarnie grającej defensywy olimpijczyków.

Następny mecz gramy w Kętrzynie 22 sierpnia o godzinie 17.00, z Motorem Lubawa.

Olimpia II Elbląg🆚Granica Kętrzyn 2:1 (1:1)
0:1⚽️ 7Kamil Schlass
1:1⚽️ 21′ Karol Styś
2:1⚽️ 48’ Mariusz Bucio
Skład: Papliński, Kolesnyk, Czerniakowski, Koprucki, Jońca, Schlass( 89′ Roksela), Dominik, Brych, Ł.Swacha, Bobrowski, Dwulat.