Wygrana 1:0 ze Stomilem II Olsztyn i awans w PP. Zmarnowane dwa karne.

Pokonujemy dzisiaj w meczu III rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski Stomil II Olsztyn 1:0(0:0) i tym samym odnotowujemy kolejny awans w tych rozgrywkach.
Biorąc pod uwagę, że za rywala mieliśmy w większości graczy w wieku juniora, wygraliśmy mecz, który po prostu wypadało wygrać. Niestety wygrana nie nastąpiła po pięknym spotkaniu. Owszem dominowaliśmy wyraźnie w posiadaniu piłki, przeprowadziliśmy sporo składnych akcji po których były sytuacje podbramkowe. Jednak w decydujących momentach widoczny był po raz kolejny brak dokładności, a dodatkowo na drodze stawał nam dobrze dysponowany bramkarz olsztynian, Jacek Troshupa. Wypada dodać, że oprócz kilku strzałów obronił on dzisiaj dwa rzuty karne. Najpierw w 30 minucie faulowany był Tomasz Bobrowski, który sam egzekwował jedenastkę. Jego strzał w środek bramki padł jednak łupem bramkarza Stomilu. Drugi rzut karny to 73 minuta gry. W polu karnym gości faulowany był Mateusz Jońca. Do piłki pierwotnie podszedł Łukasz Swacha, który jednak oddał ją dla swego brata, Marcina. Zapewne miał to być swoisty „prezent” od drużyny dla Marcina na obchodzone przez niego dzisiaj, 20-te urodziny. Niestety zawiódł sam solenizant, którego strzał obronił Troshupa. Zwycięskiego gola strzelił w 58 minucie Marcin Dwulat, który zakończył akcję Brycha i Łukasza Swachy celnym strzałem z 9 metrów. Goście mimo ambitnej gry nie byli w stanie stworzyć choćby jednej sytuacji po której poważnie „zapachniało by” bramką, więc na koniec meczu musieli pogodzić się z porażką i odpadnięciem z Pucharu.
KKS Granica Kętrzyn – Stomil II Olsztyn SA 1:0(0:0)