W sobotę Puchar w Wilkowie, a za tydzień start ligi

Seniorzy Granicy rozpoczęli ostatni tydzień treningów przed pierwszym meczem o stawkę w nowym sezonie. W sobotę 25.07.2020 o godzinie 17.00 gramy w I rundzie WPP w Wilkowie z miejscowym Wilczkiem, który w rundzie wstępnej pokonał na wyjeździe 6:1 KS Juksty Muntowo. Z informacji przekazanych przez gospodarzy tego spotkania mecz odbędzie się przy udziale kibiców, przy zachowaniu ogólnoznanych zasad bezpieczeństwa.

W następny weekend natomiast ruszają rozgrywki sezonu 2020/2021 forBET IV ligi. Pierwszy mecz rozegramy w niedzielę 2 sierpnia o 17.00 w Barczewie, na stadionie przy ulicy Północnej z miejscową Pisą. W Kętrzynie przy ulicy Bydgoskiej zadebiutujemy meczem z Błękitnymi Orneta, 5 sierpnia (środa) o godzinie 18.00.

Pełny terminarz i tabela tu: http://wmzpn.pl/?page_id=1625&league=36718&display=table

Wszyscy jesteśmy stęsknieni za rozgrywkami, tym bardziej, że ostatni mecz ligowy rozegraliśmy… 23 listopada w Giżycku. Potem nastąpiła przerwa „zimowa” w rozgrywkach, w której zaszło sporo zmian w kadrze zespołu mających na celu podniesienie jej wartości sportowej i poprawę rezultatów w rundzie wiosennej. Dodatkowo sprzyjać temu też miała solidna i ciężka praca włożona w przygotowania „zimowe”. Niestety to najczęściej życie pisze scenariusze za nas, ale tegorocznego nikt nie przewidział… Nastąpiła epidemia Koronowirusa Covid 19 i świat dosłownie zatrzymał się w miejscu… Nie było więc możliwości zweryfikowania powyższych zamierzeń na zielonej murawie. W związku z wprowadzonymi ogólnokrajowymi obostrzeniami związanymi z trwającą pandemią uniemożliwiającymi dokończenie sezonu, zarząd WMZPN finalnie podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek forBET IV ligi, uznając za tabelę końcową, tą po ostatniej kolejce rozegranej jesienią. W związku z tą decyzją, na mecie skróconego sezonu, zajęliśmy 10 miejsce w tabeli, z 18 punktami zdobytymi w 17 meczach (5 wygranych, 3 remisy, 9 porażek) i z bilansem bramkowym 25:52.

Pokłosiem zakończenia rozgrywek IV ligi przed czasem, była majowa decyzja zarządu klubu o nieprzedłużaniu wygasającej umowy trenera Wojciecha Jałoszewskiego, któremu przy okazji, jeszcze raz dziękujemy za pracę wykonaną w Kętrzynie i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Jednocześnie funkcję trenera pierwszego zespołu powierzono ówczesnemu dyrektorowi sportowemu, Adamowi Fedorukowi. Przed rozpoczęciem „letnich” przygotowań zaszły kolejne zmiany w kadrze drużyny, z której ubyli: Tomasz Ożga (Jurand Barciany), Mateusz Ruszczyk (powrót do Znicza Biała Piska), Krzysztof Łokietek (Mrągowia Mrągowo), Damian Mazurowski (Mamry Giżycko) i Damian Oracz. Dodatkowo ze względu na obowiązki zawodowe w nowo podjętej pracy czasowo zawiesić treningi zmuszony był bramkarz, Kamil Kotkowski. Do klubu natomiast przybyli: Arkadiusz Koprucki (MKS Mława), Jakub Brych (Warmia Olsztyn), Mateusz Jońca (Stomil Olsztyn -w trakcie załatwiania) oraz po rocznej przerwie, dobrze nam wszystkim znany: Mateusz Papliński.

O to jak przebiegały przygotowania, co słychać w drużynie i jakie są nadzieje przed nowym sezonem spytaliśmy trenera Adama Fedoruka:

     „Letni okres przygotowawczy rozpoczęliśmy zgodnie z planem, czyli 24 czerwca, a zakończymy meczem Pucharu Polski z Wilczkiem Wilkowo. Przygotowania przebiegły bez większych problemów i zakłóceń. Wszyscy piłkarze przystąpili do pracy dobrze przygotowani fizycznie, mentalnie i co najważniejsze bez kontuzji. W trakcie przygotowań do drużyny doszli nowi, wartościowi piłkarze, którzy są istotnym wzmocnieniem rywalizacji na poszczególnych pozycjach. Cieszę się z wykonanej pracy i tego, że wszyscy piłkarze pokazali wysoki poziom zaangażowania. Widzę też, że chłopcy właściwie „czują” przepracowany okres, a wykonana praca dodaje im pewności siebie. Niewątpliwie drużyna potrzebuje jeszcze trochę czasu na zgranie się i wypracowanie swojego stylu, ale myślę, że czas będzie pracował wyłącznie na korzyść zespołu.
W lidze przede wszystkim chcemy zaprezentować się dobrze jako zespół, by pokazać kibicom, że na boisku na sukces pracuje cała drużyna i przy pełnym zaangażowaniu wszystkich przyjdą pozytywne tego efekty. W nadchodzącym sezonie chcemy grać zdyscyplinowanie, ale jednocześnie odważnie w każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo. Jesteśmy przygotowani aby pokazać futbol szybki, twardy i oczywiście skuteczny.”
Podczas przygotowań do nowego sezonu rozegraliśmy 4 sparingi, które były odskocznią od ciężkich treningów. Mimo,że wynik w nich nie był sprawą najważniejszą musi cieszyć to, że wszystkie zostały wygrane, a dodatkowo pewne aspekty zaprezentowane podczas gry mogą dawać nadzieję na solidne zaprezentowanie się w lidze. W sparingach rozegranych przy ulicy Bydgoskiej pokonaliśmy kolejno: Pisę Barczewo 5:2, Juranda Barciany 9:0, Orlęta Reszel 1:0 i MKS Korsze 4:2.
Podsumowując można dodać, że nowy sezon to zawsze nowe nadzieje. A jak będzie? Pokaże to jak zawsze… boisko. 🙂
Przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkich kętrzyńskich kibiców na stadion przy Bydgoskiej:) Bądź naszym dwunastym zawodnikiem!