W ostatnim meczu w Kętrzynie gościmy Pisę Barczewo

W sobotę, 14.11 o 13.00 seniorzy rozegrają przy B20 swój mecz ligowy w ramach 18 kolejki forBET IV ligi z Pisą Barczewo.
Będzie to zarazem pierwszy mecz rozgrywanej „awansem” rundy wiosennej i ostatni mecz „u nas” przed przerwą zimową. W spotkaniu 1 kolejki po golu Łukasza Swachy zremisowaliśmy w Barczewie 1:1.

Nasz najbliższy rywal zajmuje aktualnie 6 miejsce w tabeli  z dorobkiem 30 punktów zdobytych w 16 meczach (9 wygranych, 3 remis, 4 porażki). Bilans bramkowy 36-23. Barczewianie mają ponadto zaległe spotkanie z rezerwami Olimpii Elbląg. Na bilans ten złożyły się kolejne spotkania z Granicą 1:1 (d), Motorem 2:1 (w), Mazurem 2:2 (d), Mamrami 1:4(w), Mrągowią 0:1 (d), Stomilem II 2:1 (w), Tęczą 3:1 (d), Zatoką 1:2 (w), GSZS Rybno 4:0 (d),Warmią 3:1 (w), Błękitnymi P. 2:3 (d), Jeziorakiem 3:2 (w), Olimpią O. 6:2 (d), MKS Korsze 3:2 (w), Błękitnymi O. 0:0 (d), Polonią 3:0 (w).

Zazwyczaj nie ma łatwych spotkań, ale trzeba przyznać, że w sobotę czeka nas wyjątkowo ciężkie zadanie. Nasi goście zdecydowanie lepiej spisują się na wyjazdach, z których aż 6 razy przywieźli komplet punktów min z Lubawy, Iławy, Korsz i Lidzbarka Warmińskiego. Ostania porażka Pisy na wyjeździe to 5 wrzesień i mecz 8 kolejki w Braniewie z Zatoką (1:2),wtedy to drugiego gola stracili w… 92 minucie gry. Z drugiej strony po 2000 roku czterokrotnie podejmowaliśmy Pisę w Kętrzynie i za każdym razem będąc górą strzelaliśmy gościom po 3 gole:). Pisa, też wczoraj w meczu pucharowym, po dogrywce, przegrała w Orzyszu ze Śniardwami 1:3. Najlepszymi strzelcami drużyny Pisy są: Adrian Podgórski (9), Paweł Kapusta(5) i Artur Kostrubski (4). Ciekawostką jest fakt, że na aktualny dorobek bramkowy zespołu celnymi trafieniami zapracowało, aż 15 zawodników.

6.  Pisa Barczewo 16 30 9 3 4 36-23 3 3 2 18-10 6 0 2 18-13

Historia spotkań między Granicą a Pisą po 2000 roku przedstawia się następująco:

sezon 2009/10 Wyjazd 0:0, Dom 3:1 – IV liga
sezon 2010/11 Wyjazd 3:1, Dom 3:1 – IV liga
sezon 2014/15 Wyjazd 2:1, Dom 3:0 – IV liga
sezon 2017/18 Wyjazd 1:2, Dom 3:0 – IV liga
sezon 2019/20 Wyjazd 1:3,               – IV liga
sezon 2020/21 Wyjazd 1:1,               – IV liga