Stomil II zwyciężył w turnieju z okazji 70-lecia Granicy

10 września z okazji jubileuszu 70-lecia KKS „Granica” na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2006 i młodsi. Zwycięzcą zostali młodzi piłkarze z klubu Stomil II Olsztyn. Piłkarze „Granicy” stanęli na najniższym stopniu podium.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów z klubów: Pisa Barczewo, Stomil Olsztyn I, Mazuria Giżycko, Granica Kętrzyn, Soker Kętrzyn, Orlęta Reszel, Stomil Olsztyn II, a także zespół z Prawdińska –  obwód kaliningradzki (Rosja). W ciągu czterech godzin turnieju na dwóch boiskach rozegrano aż 18 meczów. Po rundzie eliminacyjnej o miejsca na podium walczyły zespoły: Stomili II Olsztyn, Mazuria Giżycko, Granica Kętrzyn i Stomil I Olsztyn. W meczu o trzecie miejsce młodzi piłkarze Granicy pokonali zespół Stomilu I Olsztyn 4:0 , a w meczu o zwycięstwo w turnieju Stomil Olsztyn II pokonał 2:1 Mazurię Giżycko. Tym samym główny puchar powędrował do Olsztyna.  Przez wszystkie rundy turnieju emocje sięgały zenitu i to nie tylko za sprawą młodych adeptów sztuki piłkarskiej, ale również wśród wielu kibiców, których zasadnicze gremium stanowili rodzice głośno dopingujący swoje pociechy. Jednak bez względu na wyniki organizatory postarali się, aby każdy zespół biorący udział w turnieju wyjechał z Kętrzyna z symbolicznym medalem i pucharem, a najlepsi zawodnicy turnieju i najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach z pamiątkowym statuetkami i pamiątkami. Puchary, statuetki i gadżety dla  najlepszych wręczał osobiście prezes KKS „Granica” Andrzej Degórski.

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców był pięknych zwieńczeniem 70-lecia Kętrzyńskiego Klubu Sportowego „Granica”.

fj