Remis z Warmią Olsztyn

Trzynasta kolejka forBET IV ligi nie okazała się w pełni szczęśliwa dla naszej drużyny, która u siebie zremisowała z Warmią Olsztyn 1:1(0:0). Gola strzelił w 77 minucie spotkania Łukasz Swacha.

Granica do spotkania przystępowała po pięciu kolejnych wygranych (cztery w lidze i jedna w PP) i z apetytem na kolejne punkty. Jednak po raz kolejny okazało się, że sama tabela niewiele mówi i nie można przed meczem dopisywać sobie łatwych punktów. Nasi piłkarze długimi momentami jakby o tym nie pamiętali grając wolno i bez pomysłu na sforsowanie obrony gości.
Mecz jednak zaczęliśmy z dużą werwą i zaangażowaniem, dążąc do objęcia prowadzenia. Nie zdobyliśmy jednak, mimo kilku dobrych okazji (min. strzał Dwulata w poprzeczkę), bramki i z każdą upływającą minutą robiło się coraz bardziej nerwowo. Niby próbowaliśmy, niby atakowaliśmy, ale aż nadto raziło pchanie się na siłę środkiem boiska i szukanie szczęścia w indywidualnych akcjach. Mało tego, bo w 60 minucie meczu straciliśmy gola po jednej z nielicznych akcji ofensywnych gości. Po tym staraliśmy się doprowadzić co najmniej do wyrównania i udało się to w 77 minucie dla Łukasza Swachy, który celnie uderzył zza pola karnego. Pięć minut później gracz Warmii -Paweł Wiśniewski, za popełniony faul został upomniany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwonej opuścił boisko. Niestety przewaga liczebna również nie pomogła w zdobyciu drugiej bramki i zgarnięcia trzech punktów.
Najbliższą okazję do tego będziemy mieli w następnym spotkaniu, w Pasymiu z Błękitnymi (17 października, 15.00).
Granica Kętrzyn🆚Warmia Olsztyn 1:1(0:0)
0:1⚽️ 60′ P. Wiśniewski
1:1⚽️ 77′ Ł. Swacha
Skład: Papliński, Jońca, Koprucki, Czerniakowski, Kolesnyk, Dominik (53′ Miłoszewski), M.Swacha, Brych, Ł.Swacha, Dwulat, Bobrowski.
Rezerwowi: Kotkowski, Branicki, Schlass, Wołowik, Jaskólski
żółte kartki: Jońca, Ł. Swacha