Przygotowania do IV ligi rozpoczęte

Pierwszy zespół Granicy Kętrzyn rozpoczął przygotowania do nowego sezonu rozgrywek IV ligi. Zajęcia na murawie stadionu przy ulicy Bydgoskiej odbyły się pod wodzą nowego trener, a uczestniczyło w nich również kilku nowych zawodników.

 

Wojciech Jałoszewski, bo to on poprowadzi Granicę w nowym sezonie IV ligi, na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji 23 zawodników. Wśród nich znaleźli się wracający do Kętrzyna Tomasz Bobrowski i Michał Wołowik oraz gracze, którzy ostatnią rundę spędzili na wypożyczeniach. W treningu uczestniczyło też kilku zupełnie nowych zawodników, z którymi zarząd klubu prowadzi rozmowy na temat ich gry w Granicy. To m.in. bramkarz Kamil Kotkowski i obrońca Paweł Branicki, obaj grający dotychczas w MKS Korsze.

– Przede wszystkim są to gracze formacji defensywnych, bo w „tyłach” mamy w tej chwili największy deficyt – mówi Jarosław Moczarski, prezes zarządu KKS Granica. – Nie wykluczone jednak, że pojawią się uzupełnienia kadry również na innych pozycjach.

Wiadomo już, że w przygotowaniach do sezonu 2019-2020 nie będą uczestniczyć Mateusz Papliński, Tomasz Rotenberg, Konrad Gan, Mikołaj i Kacper Rałowiec. Niepewna jest też sytuacja Konrada Barana. W poprzednim sezonie wszyscy byli podstawowymi zawodnikami Granicy.

– Grali, chociaż z rożnych względów nie wszyscy regularnie uczestniczyli w treningach. Ta sytuacja musiała się zmienić, bo zespół musi się klarować podczas wspólnych zajęć i meczów. To nierozerwalne elementy – dodaje Jarosław Moczarski.

W okresie przygotowawczym Granica rozegra cztery mecze sparingowe. 17 lipca kętrzynianie zmierzą się na wyjeździe z Pisą Barczewo, 20 lipca podejmą Orlęta-Remę Reszel, 27 lipca, znów u siebie, zagrają z Tęczą Biskupiec, a 31 lipca z Vęgorią Węgorzewo.

Robert Majchrzak