Dzielnie walczymy, ale przegrywamy w Wikielcu

W 24 kolejce forBET IV ligi, po meczu walki, przegrywamy na wyjeździe z GKS Wikielec 2:3(0:1).

Niestety w pierwszej połowie zostaliśmy zdominowani przez gospodarzy i możemy się cieszyć, że straciliśmy tylko jedną bramkę. My właściwie oddaliśmy całą inicjatywę miejscowym przyglądając się ich poczynaniom. Całe szczęście po przerwie zobaczyliśmy inne, normalne oblicze Granicy. Nasi zawodnicy zagrali odważnie, z zębem i podjęli walkę na całym boisku. Już na początku naszych ataków w 47 minucie w polu karnym Wikielca faulowany jest Mariusz Machniak i sędzia dyktuje jedenastkę. Rzut karny na gola zamienia Kacper Rałowiec. Niestety mimo dobrej gry tracimy potem dwie bramki. Najpierw po akcji gdy sygnalizowaliśmy spalonego a potem gdy odważnie wyszedł do akcji i piłki Mateusz Papliński, który niestety piłki nie sięgnął i ta trzeci raz za moment znalazła się w naszej bramce. Walczyliśmy do końca i w doliczonym czasie gry w polu karnym gospodarzy faulowany jest Paweł Kowalewski. Drugi rzut karny i drugi raz do piłki podchodzi Kacper Rałowiec. Niestety jego strzał i dobitkę odbija bramkarz miejscowych, ale w taki sposób, że drugą dobitkę finalizuje Marcin Swacha i strzela do siatki Wikielca. Przegrywamy więc po walce z dobrze dysponowaną i wyżej klasyfikowaną ekipą GKS-u. Niepokojący jest fakt naszej aktualnej sytuacji kadrowej. Z powodu kontuzji wyłączeni z gry są ciągle Krzysztof Łokietek, Paweł Aleksandrowicz i Mateusz Michałowski. Za kartki pauzował Mikołaj Rałowiec. Krzysztof Jaskólski przebywa we Włoszech na zgrupowaniu reprezentacji Polish Soccer Skills, Marcin Dwulat i Bartek Czerniakowski są na trzymiesięcznym szkoleniu wojskowym po podjęciu służby/pracy w armii, a Pawła Turczyna i Konrada Barana zatrzymały dziś sprawy osobiste.

Wiele wskazuje na to, że środowy mecz w ramach 1/2 wojewódzkiego Pucharu Polski ze Zniczem Biała Piska zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Bydgoskiej, gdzie kończone są wszelkie niezbędne prace i obowiązki proceduralne.

O końcowych ustaleniach i miejscu spotkania powiadomimy w jak najszybszym terminie na Facebooku i stronie internetowej klubu.

GKS Wikielec -Granica Kętrzyn 3:2 (1:0)
⚽️1:0 Goździejewski (25′)
⚽️1:1 Kacper Rałowiec 47′ k
⚽️2:1 Karczewski (70′)
⚽️3:1 Korzeniewski (88′)
⚽️3:2 Marcin Swacha