Powstaje Klub Seniora KKS Granica

24 stycznia odbyło się pierwsze z cyklu spotkań, których celem jest powołanie do życia Klubu Seniora przy KKS Granica.

Jego uczestnikami były osoby przez wiele lat związane z kętrzyńskim sportem, a w szczególności klubem sportowym Granica. Intencją spotkania było uzyskanie opinii uczestników na temat zgłoszonej inicjatywy. Zebrani okazali jej przychylne zainteresowanie i postanowili kontynuować dalsze działania w celu wdrożenia jej w życie.

Przyjęto wstępne ustalenia jakie kryteria winien spełniać członek Klubu Seniora. Może nim zostać osoba, która ukończyła 55 rok życia i w przeszłości lub obecnie była zawodnikiem, trenerem lub działaczem klubu sportowego Granica, a także w inny sposób z nim związana – w tym przypadku po uzyskaniu rekomendacji co najmniej dwóch członków Klubu Seniora. Działanie Klubu będzie miało na celu nie tylko integrację lokalnego środowiska sportowego wobec obecnego i historycznego dorobku KKS Granica, ale przede wszystkim uzupełnienie „białych„ plam w jego historii oraz „wydobycie” z zapomnienia i uhonorowanie ludzi sportu z tamtych lat.

Będą realizowane również bardziej współczesne cele, jak np. organizacja wyjazdów na ciekawe imprezy sportowe czy też okazjonalne spotkania integracyjne, ale zapewne również wiele innych.

Obecnie Granica to klub piłkarski, ale w swojej historii była klubem wielosekcyjnym i dlatego też oferta uczestnictwa w Klubie Seniora skierowana jest nie tylko do środowiska piłkarskiego, ale również przedstawicieli innych dyscyplin sportowych klubu. To bardzo ważne, aby pamięć o nich była równie żywa jak o piłkarskim dorobku klubu, tym bardziej, że w kilku z nich Granica zanotowała sukcesy o jakich dziś trudno nawet marzyć. I tu warto zacytować jednego z byłych trenerów Granicy – „fakty tworzą ludzie i to ludzie są ich twarzą”. Pokażmy zatem twarze tych, którzy tworzyli historię nie tylko Granicy, ale przede wszystkim sportową historię miasta Kętrzyn. Spieszmy się to zrobić, ….. bo ludzie tak szybko odchodzą. Wydaje się, że właśnie Klub Seniora będzie dobrym i skutecznym sposobem nie tylko na powrót do przeszłości i lat ówczesnej aktywności, ale przede wszystkim sposobem na powrót do …. młodości. Zatem nasz apel brzmi: „Nie bądź sam, podejmij nowy wysiłek, zrób coś dla siebie i współczesnych kętrzynian. Zostań członkiem Klubu Seniora przy KKS Granica w Kętrzynie”.

Kolejne spotkanie organizacyjne zaplanowano na dzień 16 lutego o godz. 10.00 w sali konferencyjnej MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a.

Serdecznie zapraszamy.

Wiesław Sopyła