Porażka seniorów w forBET IV lidze

Niestety dzisiaj z Elbląga nie przywieźliśmy choćby punktu, gdzie przegraliśmy z rezerwami Olimpii 1:3(0:1), zamieniając się z nią w tabeli miejscami.

„Lekko, łatwo i przyjemnie nie było. Granica miała swoje okazje, my mieliśmy swoje. Przy lepszej skuteczności i lepszym tzw. „ostatnim podaniu” mogliśmy pokusić się o lepszy wynik – mówił trener elblążan, Szymon Waga.
Mecz na początku był wyrównany. Olimpijczycy rozpoczęli dość udanie, już w 2. minucie Norbert Nestorowicz popisał się ładnym rajdem zakończonym podaniem do Oskara Bradtke, ten jednak chybił. Z upływem czasu Olimpijczycy zaczęli przejmować kontrolę nad meczem, a ukoronowaniem tego była bramka Oskara Bradtke w 35. minucie. Zawodnik Olimpii w ten sposób wykończył swój kilkunastometrowy rajd.
W drugiej części spotkania Olimpijczycy nadal szturmowali bramkę Mateusza Paplińskiego. Wynik podwyższył wprowadzony po przerwie Sebastian Kulesz, który wykorzystał „gapiostwo” obrony Granicy i wpakował piłkę do pustej bramki.
Kilka minut później goście strzelili kontaktową bramkę: Dawida Kapłona pokonał Paweł Kowalewski. Doświadczonemu piłkarzowi gości udało się oszukać obrońców Olimpii i z dystansu ładnym strzałem umieścił piłkę w bramce.
Stracony gol nie podłamał gospodarzy, którzy dążyli do podwyższenia rezultatu i w 81. min. Oskar Bradtke ładnym strzałem ustalił wynik meczu. Olimpijczycy atakowali do ostatnich minut, ale brak skuteczności uniemożliwił podwyższenie wyniku.”

Olimpia II Elbląg – Granica Kętrzyn 3:1 (1:0)

⚽️1:0 Oskar Bradtke 21′;
⚽️2:0 Sebastian Kulesz 59′;
⚽️2:1 Paweł Kowalewski 64′;
⚽️3:1 Oskar Bradtke 81′;