Pierwsze zwycięstwo Granicy w III lidze

W sobotnim spotkaniu (24.10) padł wreszcie wynik satysfakcjonujący zarówno kibiców, trenera jak i samych zawodników Granicy. Po raz pierwszy bowiem w rozgrywkach jesiennych piłkarze biało – niebiesko-zielonych odnieśli sukces wygrywając tym razem na własnym boisku z zespołem Startu Działdowo 3:1.
Zanim jednak piłkarze Granicy zanotowali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo, 17 października doznali wysokiej porażki w meczu wyjazdowym z MKS-em Ełk przegrywając spotkanie aż 5:0. Na szczęście nie przekreśliło to ambicji naszych piłkarzy, którzy udowodnili swoją postawą w meczu ze Startem Działdowo, że stać ich na lepsze wyniki. Co ważne, w spotkaniu ze Startem Działdowo można było zauważyć, że na napastnika nr „1” wyrasta w zespole Granicy Damian Awtuch, który popisał się klasycznym hattrickiem zdobywając bramki w 31, 69 i 73 minucie spotkania. Co prawda trzy punkty nie poprawiły pozycji kętrzynian w tabeli III ligi, ale zapewne poprawiły morale zespołu.
W obecnym sezonie Granica rozegra jeszcze trzy spotkania, w tym jedno na własnym boisku z rezerwami Jagieloni Białystok (7 listopada). Pozostałe dwa spotkania to mecze wyjazdowe z niezwykle trudnymi przeciwnikami. I tak 31 października biało –niebiesko-zieloni zagrają z Concordią Elbląg, a 11 listopada z Warmią Grajewo.
Niestety, sukcesów nie odniósł też zespół Granicy II, który po pierwszych wygranych, będąc beniaminkiem w A klasie, przegrał ostatnie dwa spotkania z Unią Olecko (0: 7) oraz z zespołem MKS Ruciane-Nida (0:2). Mimo to, z dorobkiem 16. punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli.
Nie wiedzie się też drugiemu III- ligowcowi z powiatu kętrzyńskiego. MKS Korsze przegrał dwa ostatnie spotkania  z Olimpią Elbląg 0:11 i ze Zniczem Biała Piska 0:2 i po 14. kolejkach rozgrywek zajmuje 16. miejsce w tabeli rozgrywek z dorobkiem zaledwie 6 punktów – o 2 punkty więcej niż ostatnia w tabeli Granica.

Dodaj komentarz