Pewne trzy punkty w Olsztynku. Olimpia pokonana 5:1

W meczu 16 kolejki forBET IV ligi pokonujemy na wyjeździe Olimpię Olsztynek w stosunku 5:1(4:1).
Dzisiaj za rywala mieliśmy „czerwoną latarnię” rozgrywek, drużynę Olimpii Olsztynek. Mimo, że mecz odbywał się w Olsztynku, patrząc na bardzo słabe wyniki gospodarzy, wydawało się przed spotkaniem, że nie powinniśmy mieć większych problemów ze zdobyciem trzech punktów. Tak też się stało i mimo ambitnej gry olsztyneckich graczy tak naprawdę nie byli oni w stanie nawiązać z nami równorzędnej gry i doznali kolejnej, wysokiej porażki.
Dzisiejsze „strzelanie” rozpoczął w 18 minucie meczu Tomasz Bobrowski, który tym samym dziesiąty raz w tej rundzie pokonał bramkarzy rywali. Po 15 minutach Tomek zaliczył asystę przy bramce Marcina Dwulata i było już 2:0. Marcin jakby „pozazdrościł” naszemu kapitanowi dwucyfrowej liczby trafień i w 38 minucie pięknym strzałem lewą nogą z około 18 metrów umieścił piłkę w bramce Olimpii. Był to również dziesiąty gol Marcina w tym sezonie forBET IV ligi. Gospodarze sami niewiele mogli zdziałać pod naszą bramką, więc w pewnym momencie chyba postanowiliśmy im pomóc i w 41 minucie Mateusz Papliński, poprzez niefortunną interwencję na naszym przedpolu, umożliwił gospodarzom zdobycie honorowego gola. Nasza reakcja na straconą bramkę była natychmiastowa, bo w w ostatniej akcji pierwszej połowy, po rzucie rożnym Mateusz Jońca w zamieszaniu podbramkowym wykazał się największym sprytem i umieścił po raz czwarty piłkę w siatce gospodarzy. Wynik 4:1 do przerwy praktycznie rozstrzygnął spotkanie i miał duży wpływ na obraz drugiej polowy. Graliśmy spokojnie, bez nadmiernego forsowania tempa, dokonując jednocześnie kilku zmian w składzie. Mimo tego mieliśmy dalszą przewagę, a z kilku okazji podbramkowych zdołaliśmy „dorzucić” tylko jedną bramkę. Autorem jej był Piotr Dominik, który w 69 minucie uderzył bardzo silnie i precyzyjnie z ponad 20 metrów, ustalając wynik spotkania na 5:1, przy okazji odnotowując wyjątkowej urody, pierwsze trafienie w naszych barwach.
Mecz 17 kolejki planowany jest o godz. 13.00 w sobotę 07.11. W Kętrzynie w „derbach powiatu” podejmować mamy MKS Korsze.
Olimpia Olsztynek🆚Granica Kętrzyn 1:5(1:4)
0:1⚽️ 18′ Bobrowski
0:2⚽️ 33′ Dwulat
0:3⚽️ 38′ Dwulat
1:3⚽️ 41′ Dobroński
1:4⚽️ 45′ Jońca
1:5⚽️ 69′ Dominik
Skład: Papliński, Kolesnyk, Koprucki, Czerniakowski, Jońca, Miłoszewski(72′ Wołowik), Dominik(76′ Schlass), Brych, Ł.Swacha, Bobrowski, Dwulat (67′ M.Swacha).