Korsze lepsze w derbach

W meczu 17 kolejki forBET IV ligi przegrywamy w prestiżowym meczu z MKS Korsze 0:1(0:0). Zwycięską bramkę dla gości zdobył w 66′ Krzysztof Piwiszkis strzałem z rzutu karnego, podyktowanym za faul Mateusza Jońcy.

Niestety w sobotę nie byliśmy świadkami wielkiego meczu z niezliczoną ilością pięknych akcji, kąśliwych strzałów czy niezapomnianych parad bramkarzy. Nie było też korzystnego dla nas wyniku, bo w tym typowo derbowym spotkaniu w pełni zasłużenie wygrali goście, będąc drużyną lepszą i dojrzalszą. Całe spotkanie graliśmy bardzo nierówno i mieliśmy długie przestoje w grze, a niektórzy z naszych graczy z każdą upływającą minutą stawali się wręcz niewidoczni na boisku. Dodatkowo w naszej drużynie zauważalna była absencja braci Swachów, „odpoczywających” z powodu żółtych kartek. Wydaje się, że szczególnie Łukasz mógł swoją przebojowością rozruszać naszą niemrawą i bezradną ofensywę. Szkoda punktów, bo Korsze też nie zaprezentowały nic wielkiego. Zaprezentowały jedynie zgrany kolektyw, co przy dołożeniu większej determinacji oraz woli walki wystarczyło w zupełności do pokonania Granicy i wywiezienia z Kętrzyna cennych trzech punktów.

Mecz 18 kolejki forBET IV ligi pomiędzy Granicą, a Pisą Barczewo planowany jest w Kętrzynie 14 listopada o godzinie 13.00. W pierwszej rundzie w Barczewie padł remis 1:1.


Granica Kętrzyn🆚MKS Korsze 0
:1(0:0)
0:1⚽️ 66′ Piwiszkis
Skład: Papliński, Kolesnyk, Koprucki, Czerniakowski, Jońca, Miłoszewski(85′ Jaskólski), Brych, Dominik, Bobrowski, Wołowik(74′ Schlass), Dwulat
Rezerwowi: Kotkowski, Branicki, Butkiewicz, Schlass, Jaskólski
żółte kartki: Czerniakowski, Wołowik, Miłoszewski

📸 Wojciech Caruk