Klub z Ekstraklasy chce zawodnika Granicy!

Mija osiem lat od momentu, w którym klub z polskiej Ekstraklasy zgłosił się po zawodnika Granicy Kętrzyn. Teraz, śladem Damiana Garbacika, ma szansę pójść Piotr Dominik.

Minionej soboty do kętrzyńskiego czwartoligowca wpłynęła oferta z Wisły Płock. „Nafciarze” chcą, żeby ich niebiesko-białe barwy przywdział pozyskany przez Granicę zimą Piotr Dominik. Łączna oferta Wisły opiewa na kwotę 40 tysięcy złotych. Porównując to z faktem, że zimą Granica zapłaciła za transfer Piotra Dominika około 2 tysięcy złotych, otrzymujemy obraz na kierunek, w którym od początku swojej pracy podążał zarząd kętrzyńskiego czwartoligowca.

– Nie ma w tym żadnego przypadku. Zamysł zarządu klubu był taki, że jeżeli ściągamy zawodników z zewnątrz, to albo muszą to być gracze doświadczeni, którzy będą wzorem dla naszej młodzieży (vide Arek Koprucki), albo młodzi i perspektywiczni, tacy właśnie jak Piotr Dominik – mówi Jarosław Moczarski, prezes zarządu Granicy. – Ze strony zarządu, decyzja jest już podjęta. Jeżeli tylko Piotr również podejmie taką decyzję, a trudno przypuszczać by podjął inną, z satysfakcją będziemy przyglądać się jego dalszej karierze.

O pozyskanie przez kętrzynian 20-letniego zawodnika zabiegał zimą trener Adam Fedoruk, który w ówczesnym graczu Mrągowii dopatrywał się lidera drugiej linii Granicy. I chociaż w dziwnym roku 2020 Piotr nie przekonywał liczbami, to widać było, że piłkarsko ma to „coś”.

– Osobiście uważam to za majstersztyk transferowy trenera Fedoruka, pokazujący jego bardzo mądrą wizję budowy zespołu. Każdy inteligentny zawodnik może wynieść bardzo dużo ze współpracy z tak doświadczonym szkoleniowcem, czego Piotr jest dowodem – mówi Robert Reszka, członek zarządu Granicy.

Pod koniec listopada Piotr Dominik i Mateusz Jońca wzięli udział w test meczu, który dla utalentowanych zawodników z regionu zorganizował Stomil Olsztyn. Najprawdopodobniej wówczas ten pierwszy wpadł w oko wysłannikom Wisły. rm