Jaj w Wielką Sobotę nie było. Granica ma kolejne 3 punkty

Granica Kętrzyn odniosła w Wielką Sobotę kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej rozgrywek IV ligi piłkarskiej. Pokonała dzisiaj Tęczę Miłomłyn 3:1 i jest na dobrej drodze do oderwania się od strefy spadkowej.

Pierwsza połowa spotkania z Tęczą raczej do zapomnienia. Granica niby miała przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Tęcza broniła się nieźle, a kętrzynianie jakby byli byli już myślami przy świątecznym stole. Sytuacje były. Strzelali Mariusz Machniak i Damian Roksela, ale niestety niecelnie. Mogło być znacznie gorzej niż 0:0, ale kapitalną interwencją popisał się Mateusz Papliński i uchronił swój zespół o

d straty gola. Po przerwie było już znacznie lepiej. Było szybciej, składniej i przede wszystkim skuteczniej. W 70 minucie Mariusz Machniak dostał znakomitą piłkę od Kacpra Rałowca i posłał ją w kierunku dłuższego rogu. Wpadła. Kilka minut później bezpańską piłkę w polu karnym przejął Paweł Aleksandrowicz i strzelił celnie na bramkę Tęczy. Też wpadła. Gości stać jeszcze było na zryw i kontaktową bramkę „z niczego”. Za chwilę Paweł Aleksandrowicz wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, ale szansę zmarnował. Kibice protestowali, bo ich zdaniem bramkarz w tej sytuacji faulował piłkarza Granicy. Sędziemu nawet powieka nie drgnęła i kazał grać dalej. Ale jak mówią, co się odwlecze to nie uciecze i w 89. minucie Granica zagrała górą. Rotenberg z poziomu pierwszego piętra zgrał piłkę idealnie na głowę Kacpra Rałowca i piłka po raz trzeci wpadła do siatki bramkarza gości. Ulubiony wynik Granicy w tym sezonie stał się faktem. 3:1 i kolejne trzy punkty na koncie kętrzynian. Teraz trudny wyjazd do Biskupca na mecz z wiceliderem. Tomasz Piec, trener Granicy zapowiada walkę o kolejne 3 punkty. A więc gramy dalej.

jz

W innych spotkaniach Błękitni Orneta pokonali niespodziewanie Mrągowię 3:0, Concordia pokonała Błękitnych Pasym 3:2, Mamry przegrały w Giżycku z Tęczą Biskupiec 1:2, Znicz rozbił Romintę 5:0, Korsze przegrały 2:3 z Pisą Barczewo, a Zatoka pokonała Motor z Lubawy 2:0.

W tabeli prowadzi Znicz przed Tęczą Biskupiec. Granica jest na 12 miejscu, a do 9 pozycji ma już tylko 2 punkty straty.