Granica druga w Wesel.

Wesel – miasto partnerskie Kętrzyna  obchodzi w roku bieżącym 775 – lecie swego istnienia.  Dla uświetnienia jubileuszu  organizowanych  jest wiele imprez towarzyszących. Jedną  z nich był piłkarski turniej  HANSE – CUP 2016,  który   w dniach 25-26 czerwca br. odbył się na obiekcie sportowym miejscowego PSV Wesel – Lackhausen. W kategorii młodzików ( zawodnicy urodzeni w 2003 roku i młodsi ) obok dwóch zespołów gospodarzy i drużyny SV Eintracht Salzwedel 09,  udział wzięli piłkarze  Granicy  będący reprezentantami Kętrzyna, który jest miastem partnerskim Wesel. Nasi zawodnicy nie przynieśli wstydu barwom miasta i po dwóch dniach piłkarskich zmagań zajęli ostatecznie drugie miejsce w turnieju, ustępując pola jedynie drużynie z Salzwedel. Granica dwukrotnie, tym samym wynikiem 3 : 2 pokonała obie drużyny miejscowych  i  0 : 2 uległa zespołowi  SV Eintracht 09.

Warto podkreślić dobrą i ambitną postawę  wszystkich zawodników Granicy  którzy pojechali do Wesel i to nie tylko na boisku, ale i  poza nim. Aby oddać naszym chłopcom to co im należne,  stwierdzić trzeba, że  jedyna porażka w turnieju nie była efektem ich słabej gry   czy też braku umiejętności, ale raczej skutkiem fizycznej przewagi zawodników z  Salzwedel,  co w trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnych opadach deszczu, nie pozwolił na podjęcie efektywniejszej rywalizacji.

Kętrzyńską  drużynę reprezentowali: Butkiewicz Patryk, Czerwiński Jakub, Gołębiowski Mateusz, Jaskólski Krzysztof, Koch Vincent, Krumplewski Igor, Kurowski Wiktor, Majewski Paweł, Mieczkowski Adrian, Piotrowicz Norbert, Wiśniewski Bartosz, Wołejko Mikołaj, Zając Łukasz, Zalewski Oliwier, Zapałowski Igor wraz z trenerem  Wiesławem  Sopyła.

Należy podkreślić bardzo dobre przyjęcie naszych reprezentantów przez gospodarzy imprezy oraz ich troskliwość i pomoc w każdej sytuacji, a osobne wyrazy wdzięczności należą się tłumaczowi,  Panu Andreasowi Schulz za profesjonalizm,  zaangażowanie, sympatię i  skuteczność działania.