Co słychać u seniorów ?

Szczególnie w przerwie między rundami, czy kolejnymi sezonami, gdzie zazwyczaj w każdym klubie dochodzi do sporych przetasowań kadrowych nic tak nie ciekawi kibica, jak to co słychać w Jego drużynie.

Nasi seniorzy rozpoczęli przygotowania po przerwie zimowej, pierwszym treningiem w 2019 roku przeprowadzonym 14 stycznia. Już 20 zagraliśmy pierwszy sparing,  z Orlętami Reszel (wygrany 2:0). Kolejne gry na boisku to wygrane spotkania w XI Memoriale im. Adama Dydzińskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyna, rozegranym w ostatnią sobotę stycznia. Pokonaliśmy w nim Łynę Sępopol 7:0 i Wilczka Wilkowo 4:0, zajmując pierwsze miejsce.

Następnie w ostatnim tygodniu miesiąca trener wraz z zawodnikami wykonał, podczas obozu dochodzeniowego na kętrzyńskich obiektach, ciężką pracę nad kształtowaniem siły i wytrzymałości. Zawodnicy  trenowali bardzo intensywnie trzy razy dziennie: na hali, siłowni i boisku. Bezpośrednio po zakończeniu tego mikrocyklu,  w sobotę 02 lutego, w  XXXVI Zimowym Turnieju w Sępopolu przegraliśmy 1:2 z miejscową Łyną i 0:8 z Victorią Bartoszyce.

W bieżącym tygodniu drużyna odbyła kolejne trzy treningi na boisku przy ulicy Kazimierza Wielkiego, gdzie już jutro, 9 lutego zagra kolejne mecze testowe, z Wilczkiem Wilkowo (o godzinie 14.00) i Vęgorią Węgorzewo (15.00). Oba mecze w formule – 2 x 25 minut.

Z drużyną nie trenuje od dłuższego czasu z powodu kontuzji Damian Mazurowski, który w najbliższy wtorek przejdzie zabieg medyczny, więc czeka go dalsza przerwa. Bardziej pozytywnie wygląda sytuacją z pozostałą czwórką kontuzjowanych. Mateusz Michałowski ponad dwa miesiące temu również przeszedł zabieg medyczny i obecnie kończy rekonwalescencję – do treningów wróci lada moment. Łukasz Swacha-Sock po przebytym urazie, pomału wraca do truchtania i delikatnego treningu, podobnie jak Marcin Dwulat, który również po kontuzji wraca do treningów. Obydwaj wyrażają nadzieję, że prawdopodobnie do końca lutego powinni być zdrowi na 100%. Dodatkowo optymistycznym też jest fakt, że Paweł Aleksandrowicz, który z powodu kontuzji nie grał praktycznie w całej rundzie jesiennej, kończy pomału okres rehabilitacji i wkrótce dołączy do kolegów. Także cała czwórka powinna być zdrowa i gotowa do gry w lidze.

Do drużyny dołączyli powracający z wypożyczeń do Victorii Bartoszyce dwaj obrońcy: Mateusz Kuraj (ur.1999r) i Bartłomiej Czerniakowski (ur.1997r) i z Vęgorii Węgorzewo: obrońca Damian Kielczyk (ur.1999r) i pomocnik Sebastian Zdankowski (ur.1999r). Wszyscy oni jesienią zdobywali niezbędne doświadczenia w rozgrywkach klasy okręgowej.

Dodatkowo z zespołem trenują, z dużym zaangażowaniem, zawodnicy z drużyn juniorów Granicy: Mateusz Bućko, Adrian Czerniakowski , Jakub Pałasz ( wszyscy ur. w 2002r) oraz Krzysztof Jaskólski i Igor Zapałowski (obaj ur.2004r).