Brawo! Awans jest nasz!!!

Dzisiaj gorycz po ostatnich, fatalnych, wynikach drużyny seniorów osłodzili trampkarze naszego klubu!
Chłopcy kolejny rok pokazali na boisku wyższość nad swoimi rywalami i odnotowali drugi awans rok po roku! Tym razem weszli do wojewódzkiej ekstraklasy w której występuje elita województwa w postaci reprezentantów: Stomilu Olsztyn, Rony 03 Ełk, Jezioraka Iława, Olimpii II Elbląg, Małego Jezioraka Iława czy Naki Olsztyn.

Nasi zawodnicy w 12 spotkaniach wywalczyli 30 punktów, uzyskanych za 10 zwycięstw (dwa mecze przegraliśmy -u siebie z  Roną II Ełk 1:3 i 2:4 w Mrągowie z Mrągowią) i uzyskali bilans bramkowy 60:21.

Rozgrywki w grupie 1 I ligi wojewódzkiej trampkarzy tak się potoczyły, że o losach awansu decydował dzisiejszy, ostatni, mecz rozgrywek między dwoma zespołami przewodzącymi w tabeli. Musieliśmy pokonać na wyjeździe Ronę II Ełk, by ją wyprzedzić i ich kosztem awansować wyżej. Tak też się stało!

Jak przekazał nam po spotkaniu, szczęśliwy trener drużyny, Mariusz Machniak:
„Wygraliśmy zasłużenie, choć nie przyszło to łatwo, ale tego się spodziewaliśmy. Od 1 do ostatniej minuty byliśmy zespołem lepszym i dojrzalszym, stworzyliśmy swoje sytuacje, z których mogły paść bramki. Wynik powinien być wyższy i rozstrzygnięty dużo szybciej. Wszystkie bramki padły w końcówce spotkania. Najpierw po składnej akcji zespołu Łukaszewicz silnym strzałem nie dal szans bramkarzowi gospodarzy i wyprowadził nas na prowadzenie. Niestety już minute później Rona ma rzut wolny z którego zdobywa bramkę i doprowadza do remisu. Ten wynik nam nic nie dawał, stawiamy na atak, ale mimo kilku znakomitych sytuacji nie udaje nam strzelić upragnionej bramki. Gdy wydawało się, że niestety nie zdążymy z golem na 2:1, w doliczonym czasie gry Szewczyk jest faulowany w polu karnym ełczan i Wójcik zamienia karnego na bramkę, dając nam zwycięstwo i tym samym awans! Jestem niezmiernie dumny z drużyny i gratuluję im postawy i pracy w całym sezonie!”

Bramki: Łukaszewicz i Wójcik.
Skład: Brzozowski-Pieniak(Chadryś) Tofel, Wankewycz, Bagiński, Latek, Wojcik, Kurowski, Szewczyk, Łukaszewicz, Michalik(Król)
Rezerwa: Sadlak, Chadryś, Auchim, Król