Biało-Niebiesko-Zielone Prześwietlenie – Maciej Niedźwiecki

Imię i Nazwisko: Maciej Niedźwiecki
Data i miejsce urodzenia: 19.08.1992 r. Kętrzyn

Przebieg dotychczasowej kariery trenerskiej:       

  • Akademia Piłkarska Reissa (2013-2016)
  • Warta Poznań (2014-2016)
  • Coerver Coaching Wielkopolska (2018-2019)
  • Granica Kętrzyn (2020)

Najważniejsze osiągnięcia trenerskie:
Osiągnięć trenerów pracujących z młodzieżą nie da się mierzyć liczbą wygranych turniejów, lig czy pucharów. Uważam, że wynik jest ważny w każdej kategorii wiekowej i zawodnik zawsze powinien wychodzić na boisko po to, by wygrywać. Ma to być jednak efekt pracy, którą wykonujemy na treningach, a nie cel sam w sobie. Moim najważniejszym osiągnięciem trenerskim będzie zatem indywidualny rozwój każdego z zawodników, z którymi będę miał okazję pracować i dołożenie swojej cegiełki do ich piłkarskiego i osobistego rozwoju.

Jak byłem mały to chciałem zostać… piłkarzem.

Moje hobby/zainteresowania (poza piłką) to… tenis.

Ulubiona książka:
To wszystkie w tematyce szkolenia, a trzy z nich najbardziej wartościowe dla mnie książki to: „Periodyzacja taktyczna – Logika z innego świata”, „Współczesna pedagogika” oraz „Kopalnie talentów”. Trzy ulubione piłkarskie pozycje: „Johan Cruyff Autobiografia”, „Herr Guardiola” oraz „Premier League. Historia taktyki”. I na koniec podium nie związane z piłką nożną: „Ojciec Chrzestny”, autobiografia Agassiego „Open” i trylogia S. Larssona „Millennium”.

Ulubiony film:
Ulubione w tematyce piłki: „Diego”, „Green Street Hooligans” i dokument „Bobby Robson: Więcej niż trener”. Trójka faworytów spoza tematyki piłkarskiej: „Pulp Fiction”, „Człowiek w ogniu” i „W pogoni za szczęściem”.

Muzyka, jakiej najchętniej słucham to… Adam O.S.T.R. Ostrowski.

W życiu najważniejsza dla mnie jest… rodzina.

Najważniejsze cechy trenera to:
Według mnie trener powinien posiadać wizję, czyli swój sprecyzowany pomysł na grę i znać sposoby na realizowanie swoich celów szkoleniowych. Ważna jest też umiejętność przekazania posiadanej wiedzy zawodnikom w zrozumiały sposób.

Ulubiony klub (poza Granicą Kętrzyn) i reprezentacja której kibicujesz: Reprezentacja Polski, KKS Lech Poznań, Arsenal Londyn i FC Barcelona.

Moje największe trenerskie marzenia… są raczej przyziemne, po prostu konsekwentny rozwój. Praca, w której realizujesz swoją pasję jest już spełnieniem marzeń i daje na co dzień sporo satysfakcji.

Boiskowym wzorem dla mnie jest/był: Piłkarze: Ronaldinho i Thierry Henry, trenerzy: Pep Guardiola, Arsene Wenger i Johan Cruyff.

Dlaczego właśnie Granica Kętrzyn ? (czym masz się zajmować?)
O powrocie do Kętrzyna zdecydowały przede wszystkim względy osobiste – narodziny córki. Zawsze wiedziałem, że pewnego dnia chciałbym wrócić do Kętrzyna i pracować w Granicy, której jestem wychowankiem. Zdecydował też aspekt sportowy – Granica ma fajną bazę szkoleniową, mnóstwo zdolnych dzieciaków i ludzi, którzy chcą podnosić poziom szkolenia w Kętrzynie. To dobre miejsce do pracy i rozwoju. W tej rundzie prowadzę zespół U13 oraz pracuję nad dwoma projektami, które mam nadzieję będę mógł już niedługo zaprezentować i powiedzieć o nich więcej…

Jakie ew. nadzieje i plany wiążesz z pracą w Kętrzynie?
Mam nadzieję, że wspólnie z trenerami pracującymi w klubie stworzymy jeden z wiodących ośrodków szkolenia województwie, który będzie wychowywał świadomych zawodników.

Główny cel na nadchodzące miesiące… Zadbać o zdrowie i jak najszybciej wrócić na boisko.

Dziękujemy i powodzenia:)

📸: archiwum prywatne Maciej Niedźwiecki