Apel do miłośników kętrzyńskiego sportu

 

Wszystkich sportowców, działaczy, trenerów oraz kibiców KKS Granica Kętrzyn, a także inne osoby będące w posiadaniu wszelkich pamiątek sportowych dotyczących minionych lat w Klubie, a także innych kętrzyńskich zespołów sportowych, prosimy o pomoc w ich udostępnieniu (jeśli nie na stałe to do skopiowania) w celu stworzenia publikacji na ten temat i uzupełnienia oraz rozszerzenia posiadanych dotychczas, relatywnie niewielkich zbiorów historycznych.

Prosimy wszystkich o udostępnienie posiadanych pamiątek, publikacji, zdjęć, wycinków prasowych, pucharów, medali, proporczyków, koszulek, strojów sportowych, gadżetów oraz wszelkich rzeczy związanych z historią naszego Klubu i kętrzyńskiego sportu.

Do apelu dołącza się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie wspólnie z miastem Kętrzyn oraz Biuletynem Informacyjnym Miasta Kętrzyn.

Wspólnie zamierzamy przybliżyć historię i działalność kętrzyńskich klubów sportowych, zawodników, trenerów i działaczy związanych z Kętrzynem na przestrzeni minionych dziesięcioleci. Zdajemy sobie sprawę, że dotarcie do wszystkich sportowców i działaczy może być bardzo utrudnione, albo już wręcz niemożliwe. Pamięć jest bowiem często zawodna, a przecież sukcesów sportowych było naprawdę dużo. Wiele cennych pamiątek i informacji pozostaje w rękach sportowców, ich rodzin i dawnych działaczy sportowych. Zebrane informacje będą cenną edukacją również dla młodych sportowców i być może staną się motywacją dla przyszłych pokoleń.

Zachęcamy do kontaktów osobistych lub drogą elektroniczną celem przekazania swoich historii i pamiątek. Osoby do kontaktu:

Wiesław Sopyła – KKS Granica Kętrzyn, tel. 693737335, e-mail wsop1@wp.pl (lub na dane kontaktowe ze strony http://kksgranicaketrzyn.pl/kontakt/);

Franciszek Jaroński – Biuletyn Informacyjny Miasta Kętrzyn, tel. 883000636, e-mail f.jaronski@wp.pl lub naszemiastoketrzyn@wp.pl;

Krzysztof Krupienik – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, tel. 600 938 489, e-mail: krupienik.krzysztof.63@wp.pl